הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אחת ולתמיד: האם בטוח להשתמש בתרופות שפג תוקפן?
19.01.17

 

את הסיטואציה הזו אתם ודאי מכירים: דווקא באמצע הלילה כשהכל סגור, אתם חשים ברע, זקוקים לתרופה ומוצאים אותה אי שם באחת המגירות. אבל התאריך על האריזה מראה שתוקפה פג. אז האם מותר לצרוך את התרופה לאחר התאריך הנקוב, ומה קורה כשבכל זאת נוטלים אותה בניגוד להמלצות חברת התרופות?

תוקף התרופה הנקוב על האריזה שנקבע על ידי היצרן, מבטיח כי היא תישאר יעילה עד אותו תאריך, ובטוחה לשימוש. עם זאת, מחקר שערך הצבא האמריקני בשיתוף מינהל המזון והתרופות, מצא כי 90% מ-100 תרופות שנבדקו, במרשם וללא מרשם רופא, נמצאו בטוחות לשימוש עד 15 שנים לאחר שתוקפן פג.

 

   

לכתבה ב- Ynet >>

 
 
מאת ד"ר איתי גל
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007