הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Systematic Review: מה יעיל יותר לטיפול בזיהומי גרון חוזרים? מעקב או ניתוח לכריתת השקדים
19.01.17

  

בהשוואה למעקב בלבד, ניתוח לכריתת השקדים מספק יתרונות, לפחות לטווח הקצר, עבור ילדים הסובלים מזיהומי גרון קלים עד בינוניים. כך מציעה מטה-אנליזה שפורסמה בכתב העת Pediatrics.

 

הניתוח כלל מחקרים מארבעת העשורים האחרונים שהשוו ניתוחים לכריתת השקדים עם מעקב, בקרב ילדים עם זיהומי גרון חוזרים. המעקב עשוי היה לכלול טיפול אנטיביוטי. מרבית הילדים הציגו סימפטומים פארינגיאלים קלים עד בינוניים.

סה"כ, ארבעה מחקרים מסוג מקרה ביקורת הדגימו כי ילדים שעברו ניתוח לכריתת השקדים נטו לבקר פחות במרפאות עקב כאבי גרון בשנה שלאחר הניתוח. בהתבסס על הערכת חוזק הראיות בשבעה מחקרים, סיכמו החוקרים כי ניתוח לכריתת השקדים מספק יתרונות לטווח הקצר בהשוואה למעקב – שיעור נמוך יותר של אפיזודות הכוללות כאבי גרון ושיעור נמוך יותר של זיהומים בסטרפטוקוקוס – וכי אין מספיק ראיות שיאפשרו לקבוע האם היתרונות הללו קיימים גם בטווח הארוך.

 

 

לידיעה  >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007