הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ההיסטוריה המוזרה של האבעבועות השחורות
15.01.17

    

מחלת האבעבועות השחורות הייתה מהקטלניות שידע האדם, עד שחוסלה לחלוטין בעזרת חיסון – החיסון הראשון שפותח למחלה כלשהי, בסוף המאה ה-18. עד כה סברו היסטוריונים שהמחלה ליוותה את האנושות משחק ההיסטוריה, בין השאר בזכות נגעים המזכירים אבעבועות שחורות שנמצאו על מומיה מצרית ומתוארים בטקסטים מלפני יותר מ-3,000 שנה. אך מחקר חדש הקובע את הרצף הגנטי של נגיף אבעבועות שחורות מהמאה ה-17, מציע כי היא עשויה להיות חדשה הרבה יותר – אולי בת פחות מ-500 שנה.

 

צוות בינלאומי של חוקרים הצליח לבודד את הגנום של נגיף הווריולה (Variola) – הנגיף הגורם לאבעבועות שחורות – ממומיה של פעוט בן שלוש בערך שמת באמצע המאה ה-17, (ככל הנראה בין השנים 1643-1665) ונקבר בכנסייה בעיר וילנה שבליטא. כאשר השוו אותו לרצפים של נגיפים שהיו נפוצים בעולם במאה ה-20, הם גילו, להפתעתם, שהנגיף מהמאה ה-17 היה דומה מאוד לנגיפים המודרניים.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 
מאת ד"ר יונת אשחר
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007