הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוספים של חומצת עולש מונעים את הדלקת המעודדת פגיעה בזיכרון בקרב חולי אלצהיימר
15.01.17

  

מחקר חדש מצא כי תרכובת של חומצת עולש המצויה באופן טבעי בעולש ובירקות ופירות נוספים, עשויה להיות יעילה למניעת אובדן הזיכרון הכרוך במחלת האלצהיימר.

 

נמצא כי עכברים שטופלו בחומצת העולש הדגימו זיכרון טוב יותר במבחנים התנהגותיים בהשוואה לעכברים שלא קיבלו את התרכובת.

 

מחקרי עבר הראו כי לחומצת העולש יכולות נוגדות חמצון וכפועל יוצא היא עשויה למנוע נזק תאי הנגרם מעקה חמצונית. החוקרים ניסו לבדוק האם התרכובת יכולה להגן מפני פגיעה בזיכרון הנגרמת על ידי lipopolysaccharides (LPS). במחקר נבדקו שלוש קבוצות עכברים, האחת שטופלה ב- LPS, האחת שקיבלה הןLPS והן את התרכובת, והשלישית שהיוותה את קבוצת הביקורת. יכולות הזיכרון והלמידה של שלוש הקבוצות נבדקו.

 

נמצא כי העכברים שקיבלוLPS בלבד הדגימו יכולות נמוכות יותר במבחני הלמידה והזיכרון בהשוואה לעכברים שקיבלו LPS ואת התרכובת הצמחית. כלומר – כי התרכובת עשויה להפחית את הפגיעה בזיכרון הנגרמת על ידי ה- LPS.

 

 

לידיעה  >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007