הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר



כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מיגרנות והסיכון לשבץ איסכמי לאחר טיפול כירורגי
15.01.17

  

חולים עם היסטוריה של מיגרנות עומדים בפני סיכון מוגבר לסבול משבץ איסכמי לאחר טיפול כירורגי, כך מדווח ה- BMJ.

במסגרת המחקר נבדקו רשומותיהם הרפואיות של כמעט 125,000 חולים שעברו ניתוח תחת הרדמה כללית והנשמה מלאכותית בשלושה בתי חולים במסצ'וסטס בין השנים 2007-2014. כ- 8% אובחנו עם מיגרנות, מהללו, 13% סבלו ממיגרנות עם aura.

 

סה"כ, 0.6% מהחולים סבלו משבץ איסכמי בתוך 30 ימים מהניתוח. בהשוואה לחולים ללא מיגרנה, הללו שסבלו ממיגרנות הציגו סיכון גבוה ב- 75% ללקות בשבץ (0.9% מבין החולים שאובחנו עם מיגרנה מול 0.6% מהחולים ללא אבחנה כזו). הסיכון המוגבר לשבץ היה מובהק הן בקרב הנבדקים שסבלו ממיגרנה עם, והן בקרב הנבדקים שסבלו ממיגרנות ללא aura, למרות שהסיכון שנצפה בקרב הקבוצה הראשונה היה גבוה יותר.

 

החוקרים חישבו כי בקרב כל 1000 חולים שיעברו טיפול כירורגי, יתרחשו 2.4 מקרי שבץ איסכמי ומספר זה יגדל ל- 3.9 בקרב חולים עם מיגרנות ללא aura ול- 6.3 בקרב חולים עם מיגרנות המלוות aura.

 

 

לידיעה  >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007