הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האף המלאכותי שמריח מחלות
12.01.17

    

מכשיר קטן, נייד, ולא יקר, שיכול לזהות את המחלה בה לוקה אדם לפי הנשימה שלו. זה נשמע כמעט מדע בדיוני, אבל זו בדיוק הטכנולוגיה שמפתחים חוסאם חאיק מהטכניון ותלמידיו, יחד עם חוקרים נוספים מהארץ ומהעולם.

 

"האף האלקטרוני" נבדק לאחרונה על 1,404 בני אדם, ביניהם חולים ב-17 מחלות שונות ואנשים בריאים כביקורת. המחלות כללו סוגים שונים של סרטן, מחלות עצבים כמו פרקינסון ומחלות דלקתיות כמו מחלת קרוהן וקוליטיס כיבית. ה"אף" הפגין דיוק של 86 אחוז בזיהוי המחלות: הוא ידע לא רק לקבוע שהאדם חולה, אלא גם להבדיל בין מחלה אחת לאחרת.

 

המכשיר בנוי מחלקיקי זהב וננו-צינוריות פחמן, ומעליהם שכבה של גלאים המגיבים לחומרים נדיפים הנמצאים בנשימה. אחת הבעיות העומדות בפני המפתחים של טכנולוגיה כזאת היא שמחלות שונות מתבטאות בחומרים נדיפים דומים או אפילו זהים: סרטן מעי וסרטן ריאה, למשל, עשויים לייצר את אותה תרכובת נדיפה, כך שהמכשיר יתקשה מאוד להבדיל ביניהם.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 
מאת ד"ר יונת אשחר
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007