הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מבט חדש על התפתחות המוח
10.01.17

    

זיהוי פרצופים הוא בין היכולות החשובות ביותר לבעל חיים חברתי כמו האדם: הוא מאפשר לנו להבדיל – ולהגיב בהתאם – בין חבר, בוס, והשכן שמנדנד לנו על תשלום לוועד הבית. היכולת הזו קיימת גם אצל ילדים קטנים, אך היא הולכת ומשתפרת ככל שאנחנו מתבגרים. מחקר חדש מראה שהשיפור הזה מגיע כתוצאה משינוי שמתרחש במוח שלנו במעבר מילדות לבגרות, שינוי מסוג שלא היה ידוע עד כה.

 

זה מכבר ידוע שהמוח שלנו עובר שינויים במהלך חיינו, ובעיקר בגיל צעיר מאוד, בין הלידה לגיל שנתיים. חלק גדול מהשינוי נובע מתהליך המכונה "גיזום עצבי" (synaptic pruning), שבו נהרסים בצורה סלקטיבית קשרים מסוימים בין תאי עצב. נראה שהגיזום העצבי מהווה סוג של "כוונון" של המוח, ואחריו נשארים רק הקשרים החשובים ביותר.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 
מאת ד"ר יונת אשחר
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007