הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם הפלה גורמת לבעיות פסיכולוגיות בטווח הארוך?
10.01.17

 

לא על פי המחקר הנוכחי, שמצא כי דווקא נשים שלא אושר להן להפיל מציגות סבירות גבוהה לסבול מבעיות שונות הקשורות לבריאות הנפש.

 

המחקר נערך ב- 30 מרפאות מ- 21 מדינות בארה"ב וכלל 3 קבוצות: 452 נשים שעברו הפלה, 231 נשים שלא אושר להן להפיל (מתוכן, 161 שילדו לבסוף, ו- 70 שהפילו באופן טבעי או יזום במרפאה אחרת), ו- 273 נשים שהפילו בטרימסטר הראשון.

 

כל הנשים עברו ראיונות טלפוניים מדי חצי שנה למשך 5 שנים.

 

בתחילת המחקר, הציון לסימפטומים של חרדה ודיכאון היה נמוך בקרב הקבוצות שעברו הפלה וגבוה בקרב הקבוצה לה לא אושרה הפלה. באופן כללי הציונים השתפרו בקרב כל הקבוצות במהלך המחקר.

 

היסטוריה של בעיות מנטאליות או אירועי חיים טראומטיים היוו את הגורמים המשמעותיים ביותר שנמצאו כמגבירים את הסיכון לבעיות פסיכולוגיות לאחר הפלה.

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007