הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר חדש מצא כי נוגדי חמצון הנמצאים בחלב האם מונעים מחלות כבד
10.01.17

 

ידוע כי נוגדי חמצון מסייעים למנוע תחלואה כרונית – כגון מחלות קרדיווסקולאריות וסרטן – הודות ליכולתם להגן מפני נזק תאי. מחקר חדש מציע כי נוגדי חמצון נפוצים עשויים אף להגן מפני nonalcoholic fatty liver disease.

במסגרת המחקר שנערך באוניברסיטת קולוראדו הוזנו עכברות הרות בדיאטה עתירת שומן וסוכר, על מנת ליצור השמנה חולנית. קבוצה אחרת של עכברות הרות הוזנה בדיאטה בריאה.


יתר על כן, תת קבוצה של עכברות משתי קבוצות המקור קיבלה pyrroloquinoline quinone (PQQ) – נוגד חמצון הנפוץ בחלב האם - במי השתייה שלה.

 

גורי העכברות ניזונו אף הם משתי הדיאטות למשך 20 שבועות ואף קיבלו PQQ היות וינקו חלב אם.

כמצופה, הניזונים מהדיאטה עתירת השומן והסוכר עלו במשקל במידה רבה יותר בהשוואה לקבוצות שניזונו מהדיאטה הבריאה. תוספת ה- PQQ הן לפני והן אחרי הלידה לא השפיעה על העלייה במשקל.

 

אף על פי כן, מתן ה- PQQ הפחית הן את רמת השומן בכבד והן בכלל הגוף בקרב הגורים השמנים, PQQ הפחית את רמות השומן בכבד אפילו לפני הלידה.

 

החוקרים מצאו ירידה באינדיקאטורים לעקה חמצונית ובגנים הפרו-דלקתיים בקרב העכברות השמנות שקיבלו PQQ, ממצא המעיד כי נוגדי החמצון הפחיתו את רמת הדלקת בכבד.

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007