הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צריכת בשרים צלויים או מעושנים מרעה את סיכויי ההישרדות לאחר סרטן השד
10.01.17

 

ידוע כי צריכת בשר בקר, כבש או חזיר, צלוי או מעושן, הינה מקור ל- polycyclic aromatic hydrocarbon (PAH) carcinogens – העשויה להעלות את הסיכון להיארעות סרטן השד. אף על פי כן, עדיין לא נערכו מחקרים שיבחנו האם הצריכה של PAH משפיעה על סיכויי ההישרדות לאחר סרטן השד.

 

במחקר השתתפו 1508 נשים שאובחנו עם סרטן שד פולשני או in situ בין השנים 1996-1997. הנשים נבדקו בתחילת המחקר ולאחר חמש שנים, הוערכה הצריכה של בשרים צלויים או מעושנים.

 

לאחר חציון של 17.6 שנים, אירעו 597 מקרי מוות, מתוכם, 237 היו קשורים לסרטן השד.

 

נמצא כי צריכה גבוהה של בשרים צלויים או מעושנים (בקר, כבש, חזיר) טרם האבחנה העלתה את הסיכון לתמותה מכל הסיבות (HR = 1.23, 95% CI = 1.03 to 1.46) ובאופן ספציפי מסרטן השד (HR = 1.23, 95% CI = 0.95 to 1.60, Ptrend = .09). כמו כן נצפו שיעורי תמותה גבוהים יותר (31%) בקרב נשים שהוסיפו לצרוך את המזונות הנ"ל לאחר האבחנה (HR = 1.31, 95% CI = 0.96 to 1.78). יתר על כן, נמצא כי שיעורי התמותה הספציפיים כתוצאה מסרטן השד היו נמוכים יותר בקרב נשים שנטו לצרוך בשר עוף או דגים צלוי או מעושן (HR = 0.55, 95% CI = 0.31 to 0.97).

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007