הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

וירמיה ממושכת של נגיף הזיקה אפשרית במהלך ההיריון
10.01.17

 

נגיף הזיקה אותר בדגימות סרום של אישה הרה, יותר משלושה וחצי חודשים לאחר היארעות הסימפטומים.

 

דווח על אישה הרה מקולומביה המתגוררת בספרד אשר פיתחה פריחה (maculopapular rash) לאחר שביקרה בארץ הולדתה בעודה בשבוע ה- 9 להריון. האישה נבדקה להמצאות נגיף הזיקה ו- flaviviruses אחרים. בדיקת reverse
(transcriptase PCR (RT-PCR זיהתה וירמיה של נגיף הזיקה, אף על פי שדגימות שתן ומשטחים מהוואגינה ומצוואר הרחם היו שליליות. הוירמיה נמשכה 107 ימים לאחר הופעת הסימפטומים – כפי שהעידו שש בדיקות שהדגימו עומס נגיפי יציב יחסית. העובר לא הציג כל אב נורמאליות נראית לעין בסקירות שנערכו בשבועות 12 ו- 15 להיריון, אך בבדיקות מאוחרות יותר הודגמה הסתיידות של הפרנכימה ואטרופיה חמורה של המוח. בדיקת RT-PCR למי השפיר בשבוע 19 הייתה חיובית לזיקה כאשר העומס הנגיפי היה גבוה יותר מזה שבסרום של האם. התינוק נולד עם מיקרוצפליה בשבוע 37 ובדיקות שונות שנערכו לאם ולתינוק בעת זו היו כולן שליליות להמצאות נגיף הזיקה.

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007