הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול ב- metformin מפחית את הסיכון לתמותה לאחר אי ספיקת לב, מחלת כליות כרונית
08.01.17

 

 

טיפול ב- metformin מפחית את הסיכון לתמותה בקרב חולי סוכרת ואי ספיקת לב כרונית, מחלת כליות כרונית, או מחלת כבד כרונית. כך עולה מסקירה שפורסמה ב- Annals of Internal Medicine. בעבר, הכילה תווית התרופה אזהרה כי היא אינה מתאימה לחולים כאלו, אך ההגבלות הנוגעות לחולים עם אי ספיקת לב כרונית ואי ספיקת כליות כרונית הוקלו.

 

בסקירה נכללו 17 מחקרי תצפית בהם השתתפו חולי סוכרת סוג 2 פלוס קונטרה אינדיקציות היסטוריות לטיפול במטפורמין – המצאות מחלת כליות כרונית, אי ספיקת לב כרונית, או מחלת כבד כרונית.

 

הטיפול במטפורמין, בהשוואה להיעדר טיפול, נמצא קשור עם הפחתה בשיעורי התמותה בקרב החולים במחלת כליות כרונית (hazard ratio, 0.78), אי ספיקת לב כרונית (HR, 0.78), ומחלת כבד כרונית (HR, 0.43). הטיפול בתרופה אף נמצא קשור עם שיעור נמוך יותר של אשפוזים חדשים עקב אי ספיקת לב בקרב חולים עם מחלת כליות כרונית או אי ספיקת לב כרונית.

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007