הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נוהל 158 הבהרות לתקנות הרוקחים (מתן מרשם בידי רוקח בעל הרשאה אישית) התשע"ד 2014
05.01.17

  

נוהל 158 : הבהרות לתקנות הרוקחים (מתן מרשם בידי רוקח בעל הרשאה אישית) התשע"ד 2014

 

לאחרונה בוצע תיקון (2016) בתקנות הרוקחים (מתן מרשם בידי רוקח בעל הרשאה אישית) התשע"ד 2014-. בתיקון זה נוספה האפשרות כי רוקח בעל הרשאה אישית בהתאם לתקנות ייתן גם מרשם ל"תרופת רוקח",
וזאת בנוסף למתן מרשם לטיפול המשכי שכבר הייתה קיימת בתקנות.


בתיקון הורחבו סמכויות הרוקח באופן הבא:


רוקח בעל הרשאה אישית רשאי כעת לתת מרשם שאינו המשכי לתרופה שנמצאת ברשימת "תרופות רוקח" ובתנאים והמגבלות הקבועים בה, ככל שהמקרה שבפניו עומד בתנאים שנקבעו בתקנות עיון במידע רפואי, קבלת הסכמת המטופל, צורך רפואי במתן התכשיר, מתן מידע ביחס למחיר התכשיר, תיעוד מתן המרשם , מרשם לתרופת רוקח הוא לתקופה שלא תעלה על 30 ימים.


נוספה רשימה של חומרים פעילים, בריכוזים ושילובים שונים, ולצורך מטרות טיפוליות ובמגבלות שונות, המפורטת בתוספת השנייה לתקנות .


לנוחיות הרוקחים אנו מפרסמים בנספח לנוהל זה את הרשימה כפי שהיא מופיעה במועד העדכון בתוספת השנייה, תוך ציון השמות המסחריים.


על רוקחים בעלי הרשאה אישית והרוקחים אחראיים בבית המרקחת, להתעדכן לגבי שינויים שעשויים לחול בתוספת זו.
פעילות מתן מרשם על ידי רוקח, לטיפול המשכי ולתרופות רוקח, מותרת רק לרוקח שעמד בדרישות ההכשרה וקיבל הרשאה אישית ממנהל אגף הרוקחות.


אנו רואים חשיבות רבה בהרחבת הפעילויות המקצועיות של הרוקח שמטרתה שימוש בידע המקצועי של הרוקח לתועלת ציבור המטופלים.

 

 

  

להודעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י משרד הבריאות

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007