הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם שימוש בסטטינים עשוי להפחית את הסיכון להתפתחות אלצהיימר?
03.01.17

 

ידוע כי סטטינים מפחיתים את הסיכון לתחלואה קרדיווסקולארית, אך האם הם אף עשויים להפחית את הסיכון למחלת האלצהיימר?

 

המחקר החדש שפורסם ב- JAMA Neurology, מצא קשר בין שימוש ממושך בסטטינים וסיכון מופחת למחלת האלצהיימר, אף על פי שההפחתה בסיכון הושפעה ממין/גזע ומוצא אתני, כמו גם מסוג הסטטינים בהם נעשה שימוש.

במסגרת המחקר נותח המידע הרפואי של 399,979 מבוגרים מגיל 65 ומעלה שטופלו בסטטינים.

 

החוקרים ניסו לבדוק כיצד טיפול ממושך או קצר בסטטינים עשוי להשפיע על הסיכון לאבחנה של אלצהיימר בין השנים 2009-2013. מדי שנה בין השנים 2009-2013, כ- 1.72% מהנשים ו- 1.32% מהגברים אובחנו עם אלצהיימר.

 

סה"כ, גברים ונשים שהציגו חשיפה משמעותית לסטטינים הדגימו סבירות נמוכה ב- 15% ו- 12%, בהתאמה, ללקות באלצהיימר, בהשוואה לגברים ונשים עם חשיפה נמוכה לתרופות הללו.

 

אף על פי כן, ניתוח נוסף מצא כי הקשר היה תלוי מגדר, גזע/מוצא אתני, וסוג הסטטינים בהם נעשה שימוש.

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007