הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם גורם גדילה בונה עצם מסוגל להפוך אוסטיאופורוזיס?
03.01.17

 

תאי גזע ממח העצם מתחזקים את השלד הבוגר על ידי ייצור אוסטאובלסטים המסוגלים לחדש עצם ולתקן שברים בשלד. כעת נתגלה כי תת אוכלוסייה של אותם תאי סטרומה, אוסטאובלסטים, אוסטאוקלסטים וכונדרוציטים, מסוגלת להפריש (C-type lectin domain protein (Clec11a המעודד אוסטאוגנזה.

 

נמצא כי עכברים ללא Clec11a מציגים צפיפות עצם נמוכה ואובדן עצם מהיר במהלך ההתבגרות, כמו גם עצמות חלשות ועיכוב בריפוי שברים.

 

מתן Clec11a רקומביננטי עודד אוסטאוגנזה in vitro, והעלה את צפיפות העצם בקרב עכברים אוסטאופורוטיים בן בתרבית והן in vivo.

 

החוקרים סיכמו: Clec11a מתחזק את השלד הבוגר על ידי עידוד ההתמיינות של תאי גזע מזנכימליים לאוסטאובלסטים בוגרים. לאור הממצאים הללו אנו מציעים לקרוא לגורם הגדילה – Osteolectin.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007