הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חם, מתפזר
01.01.17

 

 

הילד בן ה-30 שוכב על הספה בבית הוריו עם חום גבוה? מד חום רגיל בוודאי יספיק כדי למדוד את חומו. לא כך היה המצב עד כה, במה שקשור למדידה של חומרים בגודל ננומטרי, בדיוק של חלקיקי מעלה, במיוחד בטמפרטורות נמוכות, הקרובות לאפס המוחלט. אבל עכשיו, פרופ' אלי זלדוב ותלמיד המחקר דורי הלברטל מהמחלקה לפיסיקה של חומר מעובה במכון ויצמן למדע, מדווחים במאמר שפירסמו בכתב העת "נייצ'ר" כי עלה בידם לפתח מערכת שמאפשרת מדידת טמפרטורה בדיוק רב, בדוגמאות חומר זעירות, שגודלן עשרות ננומטרים בלבד. מערכת כזאת מספקת דימות דו-ממדי של פיזור החום בדוגמאות חומר, ומסוגלת לזהות שינויים של פחות ממיליונית המעלה. יכולת כזאת מציעה, לראשונה, כלי חדש ורב עוצמה בחקר תהליכים קוונטיים שמתבטאים בפיזור חום בדוגמאות חומר זעירות; דבר שיכול לסייע בפיתוח התקנים מתקדמים של ננו-טכנולוגיה, בקידום היישום של מחשבים קוונטיים ובחקר שאלות בסיסיות בפיסיקה.

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007