הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הנאה מהחיים מאריכה את תוחלת החיים
01.01.17

 

המחקר החדש, שפורסם במהדורת חג המולד של כתב העת The BMJ – מתבסס על מחקר קודם של צוות החוקרים, אשר בחן מדדים סובייקטיביים לשגשוג (תחושות הנאה וסיפוק) באירוע בודד.

 

ממצאי המחקר הקודם הדגימו כי הנאה מהחיים במהלך רגע בודד נמצאה קשורה עם עלייה בתוחלת החיים. מטרת המחקר החדש הייתה לבחון האם הנאה מהחיים לאורך פרקי זמן ארוכים יותר מביאה לתוצאות דומות.

 

במחקר השתתפו 9,365 מבוגרים בגיל ממוצע של 63 שנים. הנבדקים לקחו כולם חלק ב- English Longitudinal
(Study of Ageing (ELSA הכולל גברים ונשים מגיל 50 ומעלה החיים באנגליה.

 

ההנאה מהחיים הוערכה באמצעות שאלונים שלוש פעמים במרווחים של שנתיים, בין השנים 2002-2006. הקשר להיארעות תמותה נבחן עד שנת 2013.

 

2,264 (24%) מהנבדקים דורגו כבעלי רמת הנאה נמוכה מהחיים, 1,833 (20%) מהנבדקים דיווחו על אירוע אחד של הנאה משמעותית, 2,063 (22%) דיווחו על שני אירועים, ו- 3,205 (34%) דיווחו על שלושה אירועים.

 

לאורך תקופת המעקב נצפו 1,310 מקרי מוות, כאשר שיעורי התמותה היו גבוהים משמעותית בקרב הנבדקים שדיווחו על מספר נמוך יותר של אירועים בהם חוו הנאה.

 

 

לידיעה  >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007