הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם תרופה לטיפול בנרקולפסיה עשויה לסייע להלחם בהתמכרות לאוכל?
01.01.17

 

אימפולסיביות דומה מבחינות מסוימות להתמכרות. ולאחרונה אפילו השמנה הושוותה להתמכרות למזון תחת ההשערה כי אנשים הסובלים מהשמנה מציגים התנהגות אימפולסיבית. המחקר הנוכחי הינו סקירה קונספטואלית של האימפולסיביות. החוקרים ניסו לנתח את היכולת לשנות תכונות אימפולסיביות באמצעות השפעה על מסלולים דופמינרגיים, באמצעות השימוש בשתי תרופות - modafinil ו- atomoxetine. מחקר אקראי מסוג מקרה ביקורת תוכנן ונערך על מנת לבחון את היכולת הנוירוקוגניטיבית של התרופות הללו (20 נבדקים שטופלו ב- atomoxetine ו- 20 שטופלו ב- modafinil, בהשוואה לפלסבו – 40 נבדקים) בקרב מבוגרים עם משקל נורמאלי. החוקרים מצאו כי modafinil, אך לא atomoxetine היתה יעילה להפחתת החסר ביכולת לעכב דחפים/ יכולת השליטה.

 

הממצאים מדגישים את האופי המורכב של ההתנהגות האימפולסיבית ואת הצורך בבדיקות פסיכומטריות מתוכננות היטב על מנת לנתחה.

 

 

לידיעה  >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007