הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

זה הזיכרון, שרלוק
22.12.16

    

המוח שלנו פועל בצורה דומה כשאנחנו חווים חוויה כלשהי וכשאנחנו נזכרים בה – העובדה הזאת ידועה היטב. מה שפחות ברור הוא אם כולנו זוכרים את אותו דבר באותה צורה, או שמא כל אדם מקודד את החוויה באזורים שונים במוח ובפעילות מוחית ייחודית לו.

 

חוקרים מאוניברסיטאות פרינסטון וסטנפורד בארצות הברית בדקו איך פועל המוח של אנשים שונים הנזכרים באותו סרטון. לשם כך השתמשו בטכנולוגיית דימות מוחי שמתארת באילו אזורים במוח יש זרימת דם מוגברת, כלומר הם צורכים יותר אנרגיה מפני שהם פועלים. לאורך זמן אפשר לראות כך את רצף הפעילות של אזורים שונים.

22 נבדקים שכבו במכשיר MRI תפקודי (fMRI), המשמש לדימות מוחי, בעודם צופים בפרק בן 48 דקות בסדרה "שרלוק" של ה-BBC. מיד לאחר לכן הם התבקשו לשחזר כמה שיותר פרטים מתוך הפרק, בעוד מוחם עדיין נסרק. הנבדקים נזכרו בפרטים רבים על הפרק שראו, כולל מה שרלוק לבש, מה היו הצבעים בדירתו ועוד. חלקם הפליגו בתיאורים מפורטים מאוד, ובממוצע נדרשו להם 20 דקות לספר את כל מה שהם זוכרים.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 
מאת גילי גינוסר
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007