הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

זיהום תוך רחמי ב- cytomegalovirus עשוי לגרום להתפתחות של acute lymphoblastic leukemia בגיל הילדות
22.12.16

  

 

על פי השערות שונות, זיהומים ממלאים תפקיד משמעותי ואטיולוגי בהתפתחות של acute lymphoblastic leukemia
(ALL), הסרטן הנפוץ ביותר בגיל הילדות, אשר מקורו במרבית המקרים טרם הלידה.

 

ניתוח בקטריאלי ונגיפי של דגימות מח עצם שניטלו מ- 127 חולי ALL והושוו לאלו שניטלו מ- 38 חולי acute myeloid leukemia הדגים המצאות זיהומים ב- cytomegalovirus (CMV) בעת האבחנה של ALL בגיל הילדות, נתון המעיד על שכפול פעיל של הנגיף בתאים הסרטניים כמו גם על ויריונים בסרום.

 

בדיקות סקר שנערכו לדגימות דם שניטלו מילודים גילו שיעור המצאות גבוה באופן מובהק של זיהומים תוך רחמיים ב- CMV בקרב חולי ALL בהשוואה לבריאים (OR=3.71, CI=1.56-7.92, p=0.0016).

 

זהו המחקר הראשון המציע כי זיהום מולד ב- CMV מהווה גורם סיכון ל- ALL בילדות. עדיין, יש צורך במחקרים נוספים שיבחנו את תפקידו של הנגיף כגורם אטיולוגי ל- ALL.

 

 

לידיעה  >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007