הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פגמים מולדים נצפו ב- 6% מההריונות במהלכם התרחשה הדבקה בנגיף הזיקה
18.12.16

 

מחקר חדש ניסה לכמת את הסיכון הכרוך בהיארעות זיהומים בנגיף הזיקה המתרחשים במהלך ההיריון.

 

במסגרת המחקר שפורסם בכתב העת JAMA, נבדק מהלכם של 442 הריונות של נשים מארה"ב והוואי עם או ללא סימפטומים, במהלכם נערכו בדיקות מעבדה להמצאות זיקה אשר היו חיוביות. כ- 6% מהילודים או העוברים הציגו מומים, לרוב מוחיים. Microcephaly נמצאה ב- 4% סה"כ – נתון גבוה מהשיעור המקובל ללידות חיות – 0.07%.

 

בקרב נשים שנחשפו לנגיף הזיקה רק במהלך הטרימסטר הראשון, מומים מולדים נצפו בקרב 11% מהילודים, היעדר מומים נצפה רק כאשר ההדבקה התרחשה בטרימסטר השני והשלישי. מומים נצפו בשיעורים דומים בקרב נשים עם סימפטומים וללא סימפטומים. החוקרים ציינו כי הממצאים מדגישים את חשיבותן של בדיקות סקר להמצאות נגיף הזיקה עבור כלל הנשים ההרות, כאשר קיימת אפשרות של חשיפה לנגיף.

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007