הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מאשר את החשש כי טיפול ב- Pioglitazone עשוי להגביר את הסיכון לסרטן בשלפוחית השתן
18.12.16

 

 

התרופה pioglitazone, המיועדת לטיפול בסוכרת סוג 2 עשויה להגביר את הסיכון להתפתחות סרטן בשלפוחית השתן, כך אישר ה- FDA. האזהרות בנוגע לסיכון הנ"ל יוסיפו להופיע על תווית התרופה (שם מותג, Actos) ועל התוויות של תרופות אחרות המכילות את החומר הפעיל (Actoplus Met, Actoplus Met XR, Duetact, Oseni).

 

בשנת 2010, הזהיר ה- FDA לראשונה מפני הסיכון להתפתחות סרטן בשלפוחית השתן עקב השימוש בתרופות המכילות pioglitazone. האזהרה החדשה פורסמה בהתבסס על סקירה שנערכה למספר מחקרים חדשים, ותווית התרופה תעודכן כך שתפרט את המידע החדש, כאשר יש לציין כי מחקרים אחדים מצאו סיכון מוגבר בעוד שמחקרים אחרים לא.

 

על החולים המטופלים בתרופות הללו להיות מודעים לסיכון ולדווח על הופעת סימפטומים העשויים להיות קשורים לסרטן בשלפוחית השתן, כגון – דם בשתן, כאבים בעת מתן שתן, ודחיפות למתן שתן. אין לרשום pioglitazone לחולים עם סרטן פעיל בשלפוחית השתן.

 

 

לידיעה  >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007