הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מפרסם אזהרות בנוגע למתן תרופות סדטיביות לילדים צעירים ולנשים בהיריון
18.12.16

  

 

שימוש חוזר בתרופות להרדמה כללית ולסדציה – או חשיפה של מעל ל- 3 שעות – בקרב ילדים מתחת לגיל 3 שנים ובקרב נשים בהיריון המצויות בטרימסטר השלישי, עשויה להשפיע באופן שלילי על ההתפתחות המוחית של הילדים, כך הזהיר ה- FDA.

 

הסוכנות מצטטת מידע העולה ממחקרים בחיות שהראו כי חשיפה מוקדמת, ממושכת לתרופות הללו גורמת לאובדן של נוירונים ושל oligodendrocyte cell במוח, ממצאים שנמצאו קשורים עם השפעה ארוכת טווח על הלמידה והזיכרון. יש לציין כי מחקרים מסוימים בבני אדם הראו כי קיים קשר בין חשיפה מוקדמת לחומרי אלחוש, הידרדרות קוגניטיבית ובעיות התנהגות, בעוד שמחקרים אחרים לא מצאו קשר שכזה.

 

מה- FDA נמסר: "קיימת סבירות נמוכה כי חשיפה חד פעמית וקצרה יחסית לחומרי הרדמה כללית ותרופות סדטיביות תגרום להשפעות שליליות על ההתנהגות והלמידה."

 

 

לידיעה  >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007