הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר: הסוכרת עדיין מסוכנת, אבל קצת פחות
15.12.16

    

מאז 1977 איגודי הרופאים מדגישים את חשיבות האבחון והשליטה בגורמי סיכון למחלת לב כלילית – היצרות או סתימה של העורקים הכליליים המספקים דם לפעילותו של שריר הלב. בין גורמי הסיכון הללו נמצאים סוכרת, עישון, רמות כולסטרול גבוהות ולחץ דם גבוה. עם זאת, ידוע מעט מאוד על מידת ההצלחה של המאמצים הללו בהורדת שכיחות המחלה או על הקשר בינה לבין גורמי סיכון הללו. במחקר שנעשה באוניברסיטת דיוק שבארצות הברית נבחנו שתי השאלות האלה.

 

מטרת המחקר היתה לבדוק אם המאמצים שנעשו לטפל בסוכרת, עישון, רמות שומנים ולחץ דם גבוה הניבו שינוי בשכיחות של מחלות לב הקשורות בגורמי הסיכון הללו. לצורך כך, הישוו החוקרים נתונים של נבדקים מראשית שנות ה-80 ועד אמצע שנות ה-90, עם נתונים של נבדקים מהשנים 2011-1996. בכל קבוצה היו יותר מ-14 אלף נבדקים.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 
מאת ד"ר עידו מגן
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007