הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם צריכת אומגה 3 מפחיתה את הסיכון לפסיכוזות?
15.12.16

  

לא על פי המחקר הנוכחי, כאשר עד 32% מהאנשים שנמצאו בסיכון גבוה במיוחד - (ultra-high risk (UHR – פיתחו פסיכוזות – בעיקר סכיזופרניה – לאורך 3 שנים.

 

בעבר מצא מחקר אקראי מסוג מקרה ביקורת מבוסס פלסבו שנערך במרכז אחד כי שלושה חודשי טיפול ב- omega-3
(polyunsaturated fatty acids (PUFAs הפחיתו את שיעור ההתפתחות של פסיכוזות במשך 6 השנים שלאחר מכן. על מנת לנסות לשכפל את תוצאות המחקר נערך באוסטרליה מחקר רב מרכזים במסגרתו חולקו אקראית 304 נבדקים בסיכון גבוה מאוד ותפקוד נמוך או מידרדר במהלך השנה האחרונה לשישה חודשים של טיפול בפלסבו או PUFAs (1.4 גרם/יום).


כל הנבדקים קיבלו גם טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, 62% נטלו נוגדי דיכאון. השימוש בתרופות אנטי פסיכוטיות ומייצבי מצב רוח לא אושר במסגרת המחקר. תקופת המעקב ארכה 6 חודשים, כאשר המעקב אחר 26% מהנבדקים אבד.

מטרת המחקר העיקרית - הופעת פסיכוזות - אירעה במידה דומה בקרב שתי הקבוצות (בתום הטיפול: 6.7% בקבוצת ה- PUFA, 5.1% בקבוצת הפלסבו, בתום תקופת המעקב: 11.5% בקבוצת ה- PUFA, 11.2% בקבוצת הפלסבו). כמו כן לא נמצאו הבדלים מובהקים סטטיסטית ביכולת התפקודית או בהיארעות סימפטומים אחרים.

 

 

לידיעה 1 >>

 

לידיעה 2 >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007