הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

כיצד ניתוח קיסרי מעלה את הסיכון למיקום לא תקין של השליה
6.12.16

 

השרשה תקינה של השליה היא חיונית להיריון ולידה בטוחים. השליה היא האיבר המחבר בין כלי הדם של האם לבין אלו של העובר ודרכה מתבצע חילוף החומרים בין דם האם לדם העובר ומסופקים לו חומרי מזון וחמצן. היא מתחילה להתפתח עם השתרשות העובר ברירית הרחם, לאחר מכן היא גדלה ומתפתחת באזור ההשרשה, בהמשך מתפשטת וחודרת לרירית כולה ובסוף השליש השני להיריון מגיעה לשיא גודלה. בחלק מההריונות השליה משתרשת בפתח הפנימי של צוואר הרחם – מה שנקרא שליית פתח. במקרים אלו היא מכסה את צוואר הרחם במלואו (שליית פתח מלאה) או חלק ממנו (שליית פתח חלקית) וכך חוסמת את תעלת הלידה ואינה מאפשרת לידה וגינלית.

 

 

 

מאת עפר ארז

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007