הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הטיפול בטסטוסטרון והסיכון ל- VTE: מחקר מקרה ביקורת מבוסס אוכלוסייה
6.12.16

 

 

גברים המטופלים בטסטוסטרון מציגים סיכון מוגבר ל- (venous thromboembolism (VTE במהלך ששת חודשי הטיפול הראשונים. לאחר מכן הסיכון הולך וקטן באופן הדרגתי, כך עולה ממחקר מקרה-ביקורת שפורסם ב- BMJ.

על בסיס רשומות רפואיות מ- 370 מרפאות מבריטניה, זיהו החוקרים מעל ל- 19,000 גברים עם VTE ו- 900,000 אנשים בגיל דומה המציגים גורמי סיכון ל- VTE אך ללא היסטוריה שלVTE שהיוו את קבוצת הביקורת.

 

בין מקרי ה- VTE, 0.36% אירעו במהלך הטיפול בטסטוסטרון, ו- 0.11% בעקבות הטיפול.

 

בהשוואה להיעדר טיפול, נמצא כי טיפול בהווה בטסטוסטרון למשך פחות משישה חודשים נמצא קשור עם סיכון גבוה ב- 63% ל- VTE, ממצא שווה ערך ל- 10 מקרים נוספים של VTE פר 10,000 שנות אדם. 
 
לא נמצא קשר מובהק סטטיסטית בין טיפול ממושך יותר או טיפול בעת האחרונה בטסטוסטרון והיארעות VTE.
 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007