הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצא קשר בין רמות גבוהות של ויטמין D בקרב ילודים וסיכון מופחת ל- MS
6.12.16

 

 

רמות גבוהות של ויטמין D בסרום בתקופת הינקות קשורות עם סיכון מופחת ל- multiple sclerosis שנים לאחר מכן, כך מעיד מחקר שפורסם בכתב העת Neurology .

 

דגימות מה- Danish Newborn Screening Biobank השומר על דגימות דם שניטלו מילודים, הושוו עם רשומות ההיארעות של MS בדנמרק, כך הושוו רמות ה- 25-hydroxyvitamin D בסרום בתקופת הינקות בקרב חולי MS ובקרב אנשים בעלי גיל ומין דומים שהיוו את קבוצת הביקורת.

 

הניתוח כלל כ- 520 ילודים שפיתחו MS במהלך שלוש העשורים הבאים ו- 970 נבדקים מקבוצת הביקורת. הרמות הממוצעות של ויטמין ה- D בתקופת הינקות היו גבוהות באופן מובהק בקרב הנבדקים מקבוצת הביקורת בהשוואה לנבדקים מקבוצת המחקר (35.9 מול 33.0 nmol/L). החמישון שהציג את הרמות הנמוכות ביותר של ויטמין ה- D הציג סיכון גבוה פי 1.9 ללקות ב- MS בהשוואה לחמישון שהציג את הרמות הגבוהות ביותר. בדומה, כל עלייה של 25-nmol/L ברמות ויטמין ה- D הפחיתה ב- 30% את הסיכון ל- MS.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007