הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול ב- Budesonide משפר את מצבם של חולי האסטמה, ללא קשר לחומרה הראשונית של המחלה
6.12.16

 

 

טיפול ב- corticosteroid הנשאף – budesonide, קשור עם ירידה בשיעור האירועים של אסטמה חמורה בקרב חולים עם אסטמה בעצימות קלה ואף בקרב החולים הסובלים מסימפטומים המופיעים בתדירות נמוכה, כך עולה ממחקר שמומן על ידי יצרנית התרופה ופורסם ב- Lancet. הקווים המנחים ממליצים באופן כללי על טיפול תחזוקה בקורטיקוסטרואידים נשאפים רק במקרים בהם הסימפטומים מופיעים במשך 3 ימים ומעלה בשבוע.

 

כ- 7,100 חולים בגילאים 4-66 עם אסטמה קלה חולקו אקראית לקבלת מינון נמוך של budesonide או פלסבו, פעם ביום למשך 3 שנים. בניתוח ה- post-hoc הנוכחי, נבדק כיצד תדירות הסימפטומים בתחילת המחקר השפיעה על התוצאות.

 

בהשוואה לחולים שטופלו בפלסבו, הציגו החולים שטופלו ב- budesonide, שיעור נמוך במחצית של אירועים הקשורים באסטמה חמורה, ללא קשר לתדירות הסימפטומים בתחילת המחקר. מבין החולים שסבלו מסימפטומים במשך 0-1 ימים בשבוע – המטופלים ב- budesonide סבלו מ-8 אירועים לא רצויים פחות פר 1000 שנות אדם בהשוואה למטופלים בפלסבו.

 

החוקרים סיכמו: "הממצאים אינם תומכים בהגבלת הטיפול בקורטיקוסטרואידים נשאפים בקרב החולים הסובלים מסימפטומים במשך מעל ליומיים בשבוע."

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007