הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם "לב שבור" משפיע על בריאות הלב?
6.12.16

 

אנשים שאיבדו בן זוג מצויים בסיכון מוגבר לסבול מבעיות לב למשך עד כשנה לאחר האובדן, כך מצא מחקר גדול חדש.

מחקר חדש מצא כי אובדן של אדם קרוב עשוי שלא רק להרגיש כשברון לב אלא אף לגרום לשינויים פיזיים העשויים לגרום לבעיות לב. החוקרים מצאו כי אנשים שאיבדו את בן זוגם נמצאו בסיכון מוגבר ללקות בפרפור פרוזדורים או הפרעות קצב וכי ההשפעה הייתה ארוכת טווח.

 

במסגרת המחקר נבדקו הרשומות הרפואיות של כ- 88,600 מבוגרים מדנמרק שאובחנו עם פרפור פרוזדורים. נמצא כי אנשים שאיבדו בן זוג הציגו סיכון גבוה ב- 41% לפתח פרפור פרוזדורים בחודש הראשון שלאחר האובדן, בהשוואה לאנשים שלא איבדו פרטנר. הסיכון המוגבר נותר בעינו למשך שנה, כאשר הסיכון הגבוה ביותר נצפה בקרב צעירים ובקרב אנשים שבן זוגם נפטר באופן פתאומי או לא צפוי.

 

"רבות ידוע על הקשר הקיים בין סטרס והבריאות הלבבית, אך עדיין לא ברור מה ניתן לעשות על מנת להקטין את אותה השפעה המזיקה. לא ניתן למנוע את הופעתם של מאורעות מלחיצים בחיינו אך ניתן לשפר את הפעילות של מערכת העצבים הפארה-סימפאטטית באמצעות ביצוע פעילות גופנית, מדיטציה, יוגה ונשימות עמוקות."

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007