הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עיכוב האנזים alkaline phosphatase עשוי להסביר כיצד aspartame מעודד אי סבילות לגלוקוז והשמנה
1.12.16

   

 

Aspartame הוא תחליף סוכר נפוץ המשמש כממתיק במזונות ומשקאות שונים, בעיקר במשקאות מוגזים ממותקים דיאטטיים. אך כעת מחקר חדש מצא כי הממתיק עשוי שלא לתרום לירידה במשקל והוא אף עשוי לגרום לתוצאה ההפוכה.

מחקרי עבר העידו כי אפילו צריכת aspartame בכמויות המותרות על ידי ה- United States Food and Drug
(Administration (FDA, עשויה להפוך אותך לרעב יותר ולהוביל לעלייה במשקל. מחקרים אחרים שנערכו בחולדות הראו כי בהשוואה לצריכת סוכר, ממתיקים כגון saccharin ו- aspartame גורמים לעלייה במשקל במקום לירידה במשקל.

 

במסגרת המחקר הנוכחי ניסו החוקרים לבדוק מהו הגורם העומד בבסיס התופעה. אחד מתוצרי הפירוק של ה- aspartame הוא, phenylalanine המעכב את אנזים המעי הקרוי (intestinal alkaline phosphatase (IAP, אנזים שפעילותו הודגמה כמונעת את הופעת הסינדרום המטבולי בקרב עכברים.

 

הסינדרום המטבולי הוא שם כללי לקבוצת סימפטומים הקשורה לסוכרת סוג 2, תחלואה קרדיווסקולארית והשמנה.

עכברי המחקר חולקו ל- 4 קבוצות: שתי קבוצות ניזונו מדיאטה נורמאלית כאשר קבוצה אחת מקבלת מי שתייה עם aspartame והאחרת מים בלבד. שתי הקבוצות האחרות ניזונו מדיאטה עתירת שומן כאשר קבוצה אחת מקבלת מי שתייה עם aspartame והאחרת מים בלבד.

 

לאחר 18 שבועות לא נצפה כל הבדל במשקלן של שתי קבוצות העכברים שניזונו מדיאטה נורמאלית אך נמצא כי עכברים שניזונו מדיאטה עתירת שומן וצרכו aspartame עלו יותר במשקל בהשוואה לעכברים שלא צרכו aspartame.


 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007