הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

התרופה Prasterone אושרה להקלת הכאבים המלווים קיום יחסי מין עקב המנופאוזה
24.11.16

   


ה- FDA אישר את המוצר הראשון המכיל את ההורמון (DHEA (dehydroepiandrosterone כמרכיב פעיל. Prasterone היא תרופה המיועדת לשימוש וגינאלי פעם ביום ומשווקת בשם Intrarosa. התרופה אושרה לטיפול ב- dyspareunia הקשורה למנופאוזה.

 

האישור התבסס על מספר מחקרים: שני מחקרים מסוג מקרה-ביקורת (פלסבו) שארכו 12 שבועות וכללו 400 נשים בריאות לאחר המנופאוזה, וחמישה מחקרים - ארבעה מסוג מקרה-ביקורת (פלסבו) שארכו 12 שבועות ואחד open-label שארך שנה, אשר אישרו את יעילות ובטיחות התרופה.


בהשוואה לפלסבו, נמצא כי Intrarosa הפחיתה את הכאבים שליוו קיום יחסי מין. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של התרופה כללו תוצאות אבנורמאליות בבדיקות ה- pap והפרשה וגינאלית.

 

ה- FDA ציין כי DHEA מצוי גם במספר תוספי מזון, אך כי היעילות של המוצרים הללו לא אושרה במחקרים קליניים.

 

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007