הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול תוך ורידי באנטיביוטיקה אינו יעיל יותר מטיפול פומי עבור דלקת ריאות מסובכת בילדים
24.11.16

   

 

טיפול תוך ורידי באנטיביוטיקה אינו יעיל יותר מטיפול פומי עבור ילדים עם דלקת ריאות מסובכת (דלקת ריאות עם תפליט פלאורלי), כך מצא מחקר רטרוספקטיבי שפורסם בכתב העת Pediatrics.

 

במסגרת המחקר נבדקו הרשומות הרפואיות של 2100 ילדים ששוחררו מ- 36 בתי חולים בהם אושפזו עקב דלקת ריאות מסובכת, הושוו תוצאות הטיפול באנטיביוטיקה פומית ותוך ורידית לאחר השחרור מבית החולים.

 

13% מהנבדקים קיבלו טיפול תוך ורידי ו- 87% טיפול פומי. מבין 14% הילדים שאובחנו עם אורגניזמים פתוגניים, Streptococcus pneumoniae היה הנפוץ ביותר ואחריו Staphylococcus aureus.

 

7% מהילדים סבלו מסיבוכים עקב ההכנסה של (Peripherally inserted central catheter (PICC.

 

לאחר שבוצעה השוואה על סמך מאפיינים אינדיבידואלים שונים, כולל המרשמים שניתנו ותזמון ניקוז התפליט, שיעור הכישלונות היה דומה בקרב שתי הקבוצות (טיפול פומי ותוך ורידי).

 

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007