הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם פלסבו יעיל לטיפול בכאבי גב תחתון?
27.10.16

 

 

עושה רושם כי פלסבו יעיל לטיפול בכאבי גב תחתון, אפילו כאשר המטופל יודע כי הוא מקבל פלסבו, כך עולה ממחקר קטן שפורסם בכתב העת Pain.

 

כ- 100 מבוגרים מפורטוגל הסובלים מכאב כרוני בגב התחתון חולקו באופן אקראי לקבלת הטיפול המקובל עם או ללא גלולה של פלסבו מדי יום. למטופלים בפלסבו נאמר כי הם מקבלים גלולה המכילה חומר לא פעיל.

 

לאחר 3 שבועות, המטופלים בפלסבו הציגו הפחתה של 30% הן במדד הכאב המקסימאלי והן במדד הכאב הכרוני, בעוד שמקבלי הטיפול המקובל הציגו הפחתה של 16% ו- 9%, בהתאמה.


ההפחתה בציון המוגבלות הייתה אף היא גדולה יותר בקרב המטופלים בפלסבו.

 

לאחר 3 שבועות, הנבדקים שלא קיבלו פלסבו הורשו לנסות זאת והללו שעשו כן דיווחו על הפחתה גדולה יותר במדדי הכאב.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PhramaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007