הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עלות החשיפה לכימיקלים המשפיעים על הפעילות האנדוקרינית בארה"ב – כ- 300 ביליון דולר לשנה
23.10.16

 


החשיפה לכימיקלים המשבשים את הפעילות האנדוקרינית עולה לארה"ב מעל ל- 2% מהתוצר הלאומי הגולמי שלה, כך מציע מחקר חדש שפורסם ב- Lancet Diabetes & Endocrinology.

 

במסגרת המחקר נבדקו 15 יחסי גומלין בין endocrine-disrupting chemicals (כגון קוטלי חרקים אורגנו-פוספטיים ומעכבי בערה) ומגוון תסמונות (ובהן ירידה ברמת ה- IQ, סוכרת ואוטיזם). בהתבסס על מידע הנוגע לאוכלוסיית ארה"ב ולהוצאותיה לשנת 2010 מצאו החוקרים כי אותם חומרים המשבשים את הפעילות האנדוקרינית עולים למשק האמריקאי חציון של 340 ביליון דולר מדי שנה. הירידה בציון ה- IQ והמוגבלות האינטלקטואלית הקשורים לחשיפה תוך רחמית לכימיקלים מעכבי בערה היו אחראים לחלק הארי של העלות הנלווית.

 

החוקרים ציינו כי ככול הנראה המחקר לוקה בהערכת חסר בהינתן כי נותחה השפעתם של שני כימיקלים בלבד.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PhramaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007