הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם ויטמין C מסייע במניעת הצטננות?
18.10.16

    

מהי הצטננות?


הצטננות, או דלקת נגיפית של הלוע ודרכי הנשימה העליונות, היא אחד הגורמים העיקריים לביקור במרפאה ולהיעדרות מהעבודה ומבית הספר במדינות המפותחות. ידועים למעלה מ-200 נגיפים הגורמים לתסמיני הצטננות: נזלת וגודש באף, התעטשויות, כאב גרון, שיעול ולעתים כאבי ראש וחום. תסמיני המחלה משתנים מאדם לאדם וממחלה למחלה. חום, לדוגמה, נפוץ יותר בילדים והוא נדיר ונמוך במבוגרים. תסמיני ההצטננות דומים לאלה של מחלות אחרות, כגון אלרגיות, המתאפיינות לרוב בעונתיות או מופיעות במהירות לאחר חשיפה למחולל האלרגיה. הציבור אף מתבלבל לעתים בין הצטננות לשפעת, אך שפעת היא מחלה קשה יותר, שהחולים בה סובלים גם מחום גבוה, מצמרמורות, מתחושה כללית רעה ומכאבי שרירים. חשוב לא פחות – שפעת היא מחלה מסכנת חיים באנשים מבוגרים או בעלי מערכת חיסון מוחלשת.
הדבקה בהצטננות מתרחשת לרוב במגע או בחשיפה לאדם חולה, ומשך הדגירה קצר למדי. שיא התסמינים יגיעו עד שלושה ימים מתחילת המחלה, והיא נמשכת לרוב 10-7 ימים. בהיותה מחלה נגיפית, אי-אפשר לטפל בה ביעילות באנטיביוטיקה, ומכאן שטיפולים חלופיים יועילו מאוד לבריאות הציבור.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 
מאת ד"ר מעין ברנע-זהר
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007