הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ההנחיות העדכניות לעירויי דם תומכות בגישה השמרנית
18.10.16

 

ההנחיות העדכניות שפרסם ה- AABB (לשעבר, ה- American Association of Blood Banks) בכתב העת JAMA, ממליצות על אסטרטגיה שמרנית לעירוי דם. ההמלצות, המעדכנות את אלו שפרסמה הקבוצה בשנת 2012, מבוססות על ניתוח של 31 מחקרים אקראיים שהשוו אסטרטגיה מגבילה (המתבססת על סף ריכוז המוגלובין של 7–8 g/dL) עם אסטרטגיה ליברלית (9–10 g/dL). הניתוח לא מצא כל עלייה בשיעור ההיארעות של תופעות לא רצויות עם האסטרטגיה המגבילה.

 

 

בין ההמלצות החדשות:
 
• עבור מבוגרים מאושפזים היציבים מבחינה המודינאמית (כולל חולים במצב קריטי), מעתה האינדיקציה לעירוי דם היא רק כאשר רמות ההמוגלובין מגיעות ל- 7 g/dL.
 
• עבור חולים העומדים לעבור ניתוח אורתופדי או קרדיאלי ועבור החולים במחלות קרדיווסקולאריות, הסף לעירוי הינו 8 g/dL.
 

 

יתר על כן, ניתוח של 13 מחקרים אקראיים מצא כי אין יתרון לשימוש בדם טרי (שאוחסן פחות מ- 10 ימים) ולכן לא קיימת עדיפות לשימוש בדם כזה.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PhramaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007