הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עריכת גנים להקלה על ניוון שרירים
11.10.16

    

היום כבר יודעים לא מעט על מחלות ניווניות של המוח, כמו מחלת פרקינסון, ואפילו מצאו לכאורה דרך להשתיל במוח תאים חדשים במקום אלה שהתנוונו אצל החולים. אבל הטיפולים האלה חסרי ערך כל עוד לא נמצא דרך לגרום לתאים החדשים האלה לפעול כמו שאנחנו רוצים שיפעלו. כעת אולי נמצא הפתרון לבעיה, בדמות "מתגים" שיאפשרו לנו להפעיל ולכבות את התאים המושתלים לפי רצוננו.

 

הסרט התיעודי זוכה פרס אופיר "18 קילו של אהבה", מתאר את התמודדותו של עמי אנקילביץ' עם מחלת SMA (קיצור של Spinal Muscular Atrophy, ניוון שרירים שדרתי). מדובר במחלה תורשתית קשה ביותר שגורמת למוות בגיל צעיר. בניגוד לציפיות הרופא בעת לידתו, כשחזה שלא ישרוד מעבר לגיל שש, אנקילביץ' חי עד גיל 41 ועסק באנימציה תלת-ממדית באמצעות האצבע היחידה שהיה מסוגל להזיז. האם יש תקווה לטיפול שישפר את איכות חייהם של אנשים כמותו?

 

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 
מאת ד"ר עידו מגן
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007