הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בריא או מסוכן? התשובה שווה מיליארדי דולרים
11.10.16

 

"פריצת דרך" — כך הכתירו הכותרות את התרופות החדשות להורדת כולסטרול שאושרו לשימוש ונכנסו לשוק בשנים האחרונות. ההבטחה הגלומה בהן אכן לא מבוטלת: במחיר של אלפי דולרים בשנה מבטיחים היצרנים הורדה דרמטית של רמות הכולסטרול הרע — ועם פחות תופעות לוואי לעומת הסטטינים (קבוצה של תרופות שמורידות את רמות הכולסטרול) הוותיקים. כמו במקרים דומים, גם הפעם הודבקה לתרופות החדשות תווית של "הבטחה גדולה", ורבים צופים כי הן ייכנסו בתוך שנים ספורות לשימוש נרחב. לאור המכפלות האדירות של המטופלים, מדובר בשוק חדש שעשוי להגיע למיליארדי דולרים בשנה.

 

אך קשה להתייחס לתרופות החדשות מבלי להידרש לוויכוח הרפואי הלוהט שנמצא ברקע: עד כמה צריך להוריד את ערכי ה"כולסטרול הרע" (LDL) כדי להפחית את הסיכון לאירוע לב חוזר? האם יש להוריד את רמת הכולסטרול הרע של חולה לב עד 100? עד 80? ואולי צריך לשאוף להעלים אותו לחלוטין, כלומר לרדת עד ל–0? השאלה הזו היא לא רק מחלוקת מדעית־רפואית עולמית בוערת, אלא לא פחות מכך, שאלה שיש לה משמעויות כלכליות של מיליארדי דולרים.

 

 

לכתבה ב- TheMarker >>

 
מאת רוני לינדר-גנץ
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007