הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השימוש באמצעי מניעה הורמונאליים קשור להיארעות ראשונה של דיכאון
11.10.16

 

 

השימוש באמצעי מניעה הורמונאליים קשור להיארעות ראשונה של דיכאון, כך מצא מחקר פרוספקטיבי שפורסם ב- JAMA Psychiatry.

 

במסגרת המחקר הדני נערך מעקב אחר כמיליון נשים (גיל 15-34) משנת 2000 עד שנת 2013. נשים עם היסטוריה של פסיכוזות, כולל דיכאון, לא נכללו במחקר. לאורך תקופת המעקב, מעל למחצית מהנשים השתמשו באמצעי מניעה הורמונאליים. יתר על כן, תועדו מתן של כ- 133,000 מרשמים חדשים לנוגדי דיכאון ו- 23,000 אבחנות חדשות של דיכאון.

 

בהשוואה לנשים שלא השתמשו בהווה באמצעי מניעה הורמונאליים, הסיכון לשימוש ראשון בנוגדי דיכאון היה גבוה באופן מובהק בקרב נשים שנטלו שילוב של אמצעי מניעה אוראליים (rate ratio, 1.2), גלולות פרוגסטין בלבד, מדבקות עוריות, טבעת וגינאלית, שתל, התקן תוך רחמי ו- depot medroxyprogesterone acetate (RR, 2.7). ממצאים דומים נצפו עבור אבחנה ראשונה של דיכאון. הקשר החזק ביותר נצפה בקרב מתבגרות.

 

   

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007