הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צריכת הנתרן והתמותה מכל הסיבות לאורך 20 שנים במסגרתם של מחקרים למניעת יתר לחץ דם
11.10.16

 

 

צריכה גבוהה של נתרן עשויה להיות קשורה לסיכון מוגבר לתמותה, בעוד שההשפעה של צריכת נתרן נמוכה עדיין אינה ברורה, כך על פי מחקר שפורסם ב- Journal of the American College of Cardiology.

 

מעל ל- 3,000 מבוגרים עם טרום יתר לחץ דם חולקו אקראית להפחתה פעילה בצריכת הנתרן או לצריכה רגילה של נתרן למשך 18 חודשים או 3-4 שנים. מספר דגימות שתן נאספו לאורך המעקב.


לאחר חציון מעקב של יותר מ- 20 שנים, שיעורי התמותה מכל הסיבות היו נמוכים ב- 15% על רקע הפחתה בצריכת הנתרן, בהשוואה לצריכה רגילה של נתרן, אך הנתון לא היה מובהק סטטיסטית.

 

בתת ניתוח שנערך לקבוצת הביקורת, נמצא סיכון לתמותה הגבוה ב- 12% עבור כל עלייה של 1000 מ"ג/24 שעות בהפרשת הנתרן, אך הממצא הנ"ל הדגים מובהקות סטטיסטית גבולית בלבד.

 

לא נמצא קשר בין צריכה נמוכה מאוד של נתרן והיארעות תמותה.

 

   

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007