הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

המרווחים לביצוע בדיקות סקר לסרטן צוואר הרחם יכולים להיות גדולים מ-5 שנים עבור נשים מסוימות
11.10.16

 

 

ניתן להגדיל ללא חשש את המרווחים לביצוע בדיקות סקר להמצאות סרטן צוואר הרחם – מעבר לחמש שנים בקרב נשים מגיל 40 ומעלה שנבדקו שלילית ל- (human papillomavirus (HPV, כך מסכם מחקר חדש שפורסם ב- BMJ.

 

במסגרת המחקר ההולנדי מבוסס האוכלוסייה חולקו באופן אקראי נשים בגילאים 29-61 לעבור בדיקות סקר הן להמצאות HPV והן ציטולוגיות (קבוצת המחקר) או לבדיקה ציטולוגית ו- blinded HPV testing (קבוצת הביקורת). הניתוח הנוכחי כלל מעל ל- 40,000 נשים עם תוצאה שלילית בבדיקת HPV או ציטולוגיה ושלכן הופנו לבדיקות סקר במרווחים של חמש שנים.

לאורך 14 שנות המעקב, שיעור ההיארעות של סרטן ו- cervical intraepithelial neoplasia מדרגה 3 ומעלה (CIN3+) בקרב הנשים שנבדקו שלילית ל- HPV מקבוצת המחקר לאחר שלוש בדיקות סקר (כלומר, 14 שנים מתחילת המחקר) – היה נמוך, ודומה לשיעור ההיארעות בקבוצת הביקורת לאחר שתי בדיקות סקר (9 שנים מתחילת המחקר). יתר על כן, שיעור ההיארעות של CIN3+ היה נמוך באופן מובהק בקרב נשים שהיו שליליות ל- HPV מגיל 40 ומעלה בהשוואה לנשים צעירות יותר.

 

   

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007