הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חיסון נגד H1N1 בהיריון אינו מגביר את הסיכון למומים מולדים של העובר
29.09.16

  

 

קבלת חיסון נגד H1N1 influenza במהלך ההיריון אינה מגבירה את הסיכון הכללי למומים מולדים של העובר, כך עולה ממחקר חדש שפורסם ב- Annals of Internal Medicine. אף על פי כן, עדיין נותרו מספר שאלות בנוגע למומים מסוימים.

 

בהסתמך על רשומות מידע משוודיה זיהו החוקרים כ- 41,000 ילדים שנולדו בין אוקטובר 2009 ואוקטובר 2011 ונחשפו בעודם ברחם לחיסון נגד H1N1 (Pandemrix). הללו הושוו עם קוהורט מבוסס אוכלוסייה של ילדים שנולדו באותה תקופת זמן. שיעור ההיארעות הכללי של מומים מולדים היה דומה בקרב שתי הקבוצות (5%), ממצא שנותר בעינו אפילו לאחר ניתוח שהוגבל לחשיפה בטרימסטר הראשון.

 

על מנת למנוע את השפעתם של משתנים מתערבים הקשורים למאפיינים משפחתיים, בוצעה השוואה נוספת בין הילדים שנחשפו לחיסון לאחאים שלא נחשפו לחיסון. שוב, נמצא כי הסיכון הכללי למומים מולדים לא היה גבוה יותר לאחר חשיפה לחיסון.

 

במונחים של מומים מולדים ספציפיים, לא ניתן היה לשלול סיכון מוגבר להיארעות חיך שסוע ומומים בגפיים על רקע חשיפה לחיסון במהלך 8 השבועות הראשונים להיריון.

 

 

 לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007