הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול בנוגדן חד שבטי ניסיוני מונע שברים בחוליות עמוד השדרה בקרב נשים עם אוסטיאופורוזיס
29.09.16

  

 

הנוגדן החד שבטי romosozumab מפחית את הסיכון לשברים בחוליות עמוד השדרה בקרב נשים במנופאוזה החולות באוסטיאופורוזיס, כך עולה ממחקר phase 3 שמומן על ידי התעשייה ופורסם ב- New England Journal of Medicine.


מטרתו של הנוגדן היא החלבון sclerostin ובכך עולה יצירת העצם וקטנה ספיגת העצם.


מעל ל- 700 נשים חולקו אקראית לקבלת romosozumab מלעורי או פלסבו, פעם בחודש, למשך 12 חודשים. לאחר תקופה זו ניתן טיפול נגד ספיגת עצם – denosumab (open label) מדי 6 חודשים למשך 12 חודשים נוספים.

 

לאחר 12 חודשים, שברים חדשים בעמוד השדרה היו נפוצים פחות בקרב הנשים מקבוצת המחקר בהשוואה לקבוצת הביקורת (0.5% מול 1.8% מהנבדקות), כמו גם סה"כ השברים הקליניים (1.6% מול 2.5%). יתר על כן, לאחר 24 חודשים, שיעור ההיארעות המצטבר של שברים חדשים בעמוד השדרה היה נמוך יותר בקרב הנשים מקבוצת המחקר בהשוואה לקבוצת הביקורת (0.6% מול 2.5%).

 

Romosozumab שיפר את צפיפות העצם בעמוד השדרה ובירך. היארעות תופעות הלוואי הייתה דומה בקרב שתי הקבוצות. אף על פי כן, שבר לא טיפוסי אחד בעצם ה – femor ושני מקרים של osteonecrosis של הלסתות דווחו לאחר הטיפול בנוגדן.

 

 

 לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007