הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר



כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

קשירת צינור הזרע ושיעור ההיארעות של סרטן הערמונית ותמותה, קוהורט אמריקאי גדול
29.09.16

  

 

קשירת צינור הזרע אינה מגבירה את הסיכון לסרטן הערמונית או לתמותה, כך מצא מחקר תצפית שפורסם ב- Journal of Clinical Oncology.

 

על מנת לבדוק את שיעורי התמותה מסרטן הערמונית, בדקו החוקרים מידע הנוגע לכמעט 360,000 גברים מגיל 30 ומעלה, 7,500 מהנ"ל מתו עקב סרטן הערמונית לאורך 30 שנות המעקב. שיעורי התמותה מסרטן הערמונית היו דומים בקרב גברים שעברו קשירה של צינור הזרע ובקרב גברים שלא עברו את הפרוצדורה. בנוגע לשיעור ההיארעות של סרטן הערמונית, תת קבוצה של 67,000 גברים נבדקה, 9,100 מהללו אובחנו עם סרטן הערמונית. שוב, לא נמצאו הבדלים מובהקים סטטיסטית בין הקבוצות.

 

החוקרים סיכמו: "היות והמחקר, כמו כל מחקרי התצפית, עשוי לסבול מהטיות (bias), לא ניתן לשלול לחלוטין עלייה קלה בסיכון הקשורה בפרוצדורה. אף על פי כן, תוצאות המחקר תומכות בביצוע קשירה של צינור הזרע ללא חשש משמעותי לעלייה בסיכון לסרטן הערמונית."

 

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007