הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

החלבון הנשי שמעבה את שרירי הגברים
22.09.16

   

 

החלבון סינסיטין, שאנחנו ויונקים רבים אחרים קיבלנו מנגיף שהדביק את אבותינו לפני עשרות מיליוני שנה, ממלא תפקיד חשוב ביצירת השליה. מחקר חדש מגלה שנוסף על תפקידו באנטומיה הנקבית, הוא משפיע גם על מסת השרירים של זכרים.

 

מקצת הנגיפים שמדביקים אותנו לא רק גורמים לנו שיעול קל או פריחה – הם מכניסים את המידע הגנטי שלהם לתוך הצופן הגנטי בתאינו. לעתים רחוקות הם מצליחים להחדיר מידע גנטי גם לתאי המין – הזרע והביצית – וכך עוברים גם לדורות הבאים. במהלך האבולוציה הצטברו בתאינו לא מעט מאותן "שאריות נגיפים" – כיום כשמונה אחוזים מהגנום האנושי הם ממוצא נגיפי. רבים מאותם רצפים גנטיים אינם פעילים ולא נוצרים מהם כל חלבונים. אבל קיימים גנים נגיפיים שממשיכים לייצר חלבונים גם בתאינו, ואחד הראשונים שפעילותו זוהתה הוא הסינסיטין.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 
מאת ד"ר יונת אשחר
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007