הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Nifedipine עשוי שלא להיות יעיל לטיפול ב- Chronic Chilblains
22.09.16

  

 

 

חסם תעלות הסידן nifedipine אינו קשור לשיפור במצב ה- chilblains, זאת בניגוד להמלצות לשימוש בו עבור האינדיקציה הנ"ל, כך מצא מחקר קטן שפורסם ב- Annals of Family Medicine.

 

החוקרים ההולנדים חילקו אקראית כמעט 40 מבוגרים עם chronic chilblains לקבלת טיפול ב- nifedipine פומי (פעם ביום למשך שבועיים ולאחר מכן פעמיים ביום למשך ארבעה שבועות) תחילה, או פלסבו תחילה. לאחר שישה שבועות, קיבלו המטופלים את האפשרות הטיפולית השנייה.

 

בעקבות הטיפול, לא נצפו כל הבדלים מובהקים סטטיסטית בין הקבוצות בנוגע לסימפטומים או למוגבלות שדווחו על ידי החולים. טיפול ב- nifedipine נמצא קשור עם לחץ דם סיסטולי ממוצע נמוך יותר (135 מול 147 מ"מ/כספית) ויותר בצקת פריפריאלית.

 

החוקרים סיכמו: "יש לשקול מחדש את ההנחיות הנוכחיות לרשום nifedipine לטיפול ב- chilblains ועל הרופאים לשקול ולדון עם החולים בראיות הקיימות בנוגע ליתרונות ולסיכונים של אפשרויות הטיפול השונות טרם יקבלו החלטה טיפולית."

 

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007