הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מזרקים טובים יותר מכוסות למדידת המינון הנכון של תרופות אוראליות לילדים
22.09.16

  

 

 

בהשוואה לשימוש במזרקים אוראליים - טעויות מדידה היו נפוצות פי חמש כאשר ההורים השתמשו בכוסות למדידת המינון של תרופות פומיות.

 

במסגרת המחקר נתבקשו ההורים למדוד שלושה מינונים של תרופות נוזליות (2.5, 5, ו- 7 מ"ל) באמצעות שלושה כלי מדידה (כוס מדידה של 30 מ"ל, מזרק המסומן באינקרימנטים של 0.2 מ"ל ומזרק המסומן באינקרימנטים של 0.5 מ"ל), בסדר אקראי.


ההורים חולקו באופן אקראי לחמש קבוצות שקיבלו תרופות שמינונן נמדד ביחידות שונות.

מבין כ- 2,100 הורים, 84% עשו לפחות טעות אחת במדידת המינון במהלך תשע המדידות שבוצעו, לרוב מינון יתר. סה"כ, 21% מההורים מדדו מינון גדול ביותר מפי 2 מהנחוץ. שיעור טעויות גבוה פי 4.6 היה נפוץ יותר לאחר שימוש במזרקים בהשוואה לכוסות.

 

 

 

לידיעה  >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007