הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מדע בדקה: משכך כאבים ללא סיכונים
23.08.16

  

 

1. חדש מהמחשב: משכך כאבים ללא סיכונים


שיתוף פעולה בין חוקרים, פרמקולוגים וכימאים בארצות הברית וגרמניה הביא לגילוי חומר שהמבנה שלו אינו אופיואידי (opioid), שיכול לתפקד כמשכך כאב נטול סיכונים. חומרים אופיואידים, כמו מורפיום וקודאין, נקשרים לקולטני חישה במערכת העצבים ומפחיתים את רגישותה לגירויים. הבעיה היא שלחומרים אלה יש לעתים תופעות לוואי קשות כמו דיכוי נשימתי ועצירות, ואם משתמשים בהם לאורך זמן אפשר להתמכר אליהם.

 

במחקר שתוצאותיו התפרסמו באחרונה בכתב העת Nature ביצעו החוקרים סדרת הדמיות ממוחשבות שבהן נבחן הקישור של כארבעה טריליון מולקולות שונות לקולטן המורפיום במוח. בשיטה זו, המכונה עגינה מולקולרית (molecular docking), מחושבים ונסרקים הקשרים (אינטראקציות) עם קולטן המטרה כדי למצוא את החומרים שיוצרים את הקישור היציב ביותר.

  

 

לידיעה >>

 

 
מאת מערכת דוידסון
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007