הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ההיארעות של תחלואת הסרטן הקשורה להשמנה עולה גם כתלות במשך ההשמנה
23.08.16

 

 

על פי מחקר אורך שפורסם ב- PLOS Medicine, ככול שעולה פרק הזמן בו נשים מדגימות עודף משקל או השמנה, כך עולה הסיכון שלהן ללקות במספר צורות של סרטן.

 

מספר מחקרים הציעו כי הסיכון לסרטן הקשור להשמנה עולה עם הזמן ומטרת המחקר הנוכחי הייתה להעריך את ההשפעה של פרק הזמן בו נמדדת השמנה על הסיכון לסרטן.

 

באמצעות מדידות BMI שבוצעו בפרקי זמן שונים נבדקו 73,913 נשים במנופאוזה. כשני שליש מהנשים סבלו מעודף משקל או מהשמנה, ו- 6,301 מקרי סרטן הקשורים להשמנה אובחנו לאורך 12.6 שנות המעקב (ממוצע).

החוקרים מצאו כי המצאות השמנה במשך זמן ארוך יותר במהלך הבגרות הגבירה את הסיכון באופן מובהק סטטיסטית ללקות בסרטן הקשור להשמנה (עלייה של 7% עבור כל 10 שנות השמנה). עלייה דומה בסיכון נצפתה אף עבור סרטן השד (5%) וסרטן הרחם (17%).

 

לאחר תקנון למידת עודף המשקל – נצפתה עלייה של 8% בסיכון לסרטן השד במנופאוזה ושל 37% בסיכון לסרטן הרחם, עבור כל 10 שנים בהן נמדד BMI הגבוה ב- 10 נקודות מהמשקל הנורמאלי.

 

 

לידיעה >>

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007